[runnercard uploads]

2023 REP Distance Challenge

Schools 45

Athletes 1032

Entries 1252

65 views

Updated 1 year ago

  • Girl's 1600 meter Varsity

    11 Timed Finals
    Section 1 of 11
    • 1
      Jane Hedengren
      So
      TBXC
      4:57.00
    • 2
      Boston Bybee
      So
      LPH
      4:59.00
    • 3
      Avalon Mecham
      Jr
      AFXC
      5:03.00
    • 4
      Ryann Smith
      Sr
      RHS
      5:05.00
    • 5
      Anna Bybee
      Fr
      LPH
      5:10.00
    • 6
      Elyse Jessen
      Sr
      5:10.00
    • 7
      Anna Nelson
      Sr
      CRNC
      5:10.24
    • 8
      Natalia Boltz
      Jr
      AFXC
      5:11.00
    • 9
      Tori Stratton
      Jr
      AFXC
      5:14.00
    • 10
      Cailey Bracken
      Jr
      5:18.00
    • 11
      Ava Trimble
      Jr
      OREM
      5:20.00
    • 12
      Ashley Favero
      So
      LPH
      5:20.00
    • 13
      Audrey Wright
      Sr
      AFXC
      5:20.00
    • 14
      Kaylee Hale
      Jr
      PCHS
      5:20.00
    • 15
      Taylor Jorgensen
      Sr
      5:20.00
    • 16
      Lydia Templeman
      Sr
      SPR
      5:20.00
    • 17
      Graysen Lanenga
      Sr
      5:20.00
    Section 2 of 11
    • 1
      Addison Pettingill
      Sr
      5:21.00
    • 2
      Rachel Crosby
      Jr
      HHS
      5:22.00
    • 3
      Taylor Miller
      Sr
      5:24.00
    • 4
      Camille Leininger
      Jr
      LPH
      5:25.00
    • 5
      Adria Favero
      8
      5:25.00
    • 6
      Sophie Steiger
      Fr
      AFXC
      5:26.00
    • 7
      Alyssa Kleinman
      Jr
      AFXC
      5:27.00
    • 8
      Sofia Jourdon
      So
      5:28.00
    • 9
      Madelyn Christensen
      Sr
      NSPT
      5:29.00
    • 10
      Naomi Egnew
      Jr
      VIEW
      5:29.00
    • 11
      Brooklyn Tarr
      Fr
      5:29.00
    • 12
      Lucy Hawkins
      Fr
      SKY
      5:30.00
    • 13
      Kennedy Gardner
      LPH
      5:30.00
    • 14
      Mary Shields
      Jr
      LPH
      5:30.00
    • 15
      Keira Erickson
      Sr
      LPH
      5:30.00
    • 16
      Paige Wagner
      Fr
      PCHS
      5:30.00
    • 17
      Anna Gottfredson
      So
      LPH
      5:30.00
    Section 3 of 11
    • 1
      Alayna Wardle
      Jr
      HHS
      5:35.00
    • 2
      Brielle Lee
      Sr
      AFXC
      5:35.00
    • 3
      Paige Quist
      Sr
      5:35.00
    • 4
      Sara Sundquist
      Jr
      5:35.00
    • 5
      Gracie Glahn
      Sr
      OREM
      5:36.00
    • 6
      Audrey Hales
      Sr
      HHS
      5:36.00
    • 7
      Alexis Weiers
      Sr
      MHS
      5:36.00
    • 8
      Isabella Cram
      8
      DAVS
      5:38.96
    • 9
      Indianna Lundell
      So
      5:39.00
    • 10
      Kate Larsen
      Jr
      DAVS
      5:40.00
    • 11
      Kenedy Maudsley
      Sr
      DAVS
      5:40.00
    • 12
      Laynee Rowley
      Sr
      5:40.00
    • 13
      Haley Whitford
      So
      AFXC
      5:40.00
    • 14
      Millie Baird
      Jr
      AFXC
      5:40.00
    • 15
      Maci Woolf
      So
      HHS
      5:40.00
    • 16
      Ava Coccaro
      Sr
      PCHS
      5:40.00
    • 17
      Miya Inouye
      Sr
      5:40.00
    • 18
      Nicole Payne
      Sr
      5:40.00
    Section 4 of 11
    • 1
      Emily Ormsby
      Sr
      5:43.00
    • 2
      Brecklyn Bugnet
      So
      5:44.00
    • 3
      Nicole Wayment
      So
      5:44.00
    • 4
      Hannah Calvin
      Jr
      TBXC
      5:45.00
    • 5
      Kaylee Cheney
      Jr
      TBXC
      5:45.00
    • 6
      Anna Kent
      Fr
      SPR
      5:45.00
    • 7
      McKensie Bowen
      Jr
      HHS
      5:45.00
    • 8
      Elayna Loveridge
      Sr
      5:45.00
    • 9
      Maddie Smith
      Sr
      UNAT
      5:45.00
    • 10
      Saylor Warner
      Fr
      HHS
      5:45.00
    • 11
      Angelie Scott
      Jr
      5:45.00
    • 12
      Amelia Ericksen
      Sr
      LPH
      5:45.00
    • 13
      Lindsey Gerhart
      Fr
      HHS
      5:45.00
    • 14
      Clara Madsen
      Fr
      SKY
      5:45.00
    • 15
      Holly Taylor
      Sr
      SKY
      5:45.00
    • 16
      Anna Kent
      Fr
      SPR
      5:45.00
    • 17
      Saydie Edwards
      So
      LPH
      5:45.00
    • 18
      Jocelyn Capener
      Jr
      5:45.00
    • 19
      Lillian Brown
      Sr
      SKY
      5:45.00
    • 20
      Jenna Anderson
      Sr
      5:45.00
    Section 5 of 11
    • 1
      Lily Jameson
      5:46.32
    • 2
      Erin Allen
      Sr
      5:47.00
    • 3
      Reagan Vanderlinden
      Jr
      5:49.37
    • 4
      Susan Hedengren
      RRC
      5:50.00
    • 5
      Christiana Clifford
      Fr
      LPH
      5:50.00
    • 6
      Meg Pavia
      Sr
      LPH
      5:50.00
    • 7
      Kate Gardner
      LPH
      5:50.00
    • 8
      Brianna Vine
      So
      LPH
      5:50.00
    • 9
      Audrey Schettler
      Jr
      LPH
      5:50.00
    • 10
      Sarah Whitt
      Jr
      LPH
      5:50.00
    • 11
      Clara Comptjn
      Sr
      MHS
      5:50.00
    • 12
      Addy Bergquist
      Fr
      LPH
      5:50.00
    • 13
      Alivia Marchello
      Jr
      5:50.00
    • 14
      Katherine Leach
      So
      AFXC
      5:50.00
    • 15
      Bethany Moore
      Fr
      5:50.00
    • 16
      Audrey Griffin
      Jr
      5:50.00
    • 17
      Christiana Clifford
      Fr
      LPH
      5:50.00
    • 18
      Aubrey DeMordaunt
      Jr
      5:50.00
    • 19
      Lillian Jensen
      Jr
      AFXC
      5:53.00
    • 20
      Oakley Reid
      Jr
      5:55.00
    Section 6 of 11
    • 1
      Kali Woolf
      Sr
      HHS
      5:55.00
    • 2
      Kaylee Holingsworth
      Sr
      AFXC
      5:55.00
    • 3
      Andelyn Roberts
      So
      AFXC
      5:55.00
    • 4
      Cambree Benson
      Sr
      5:55.00
    • 5
      Eliza Gill
      Jr
      MMHS
      5:55.00
    • 6
      Sophie Gill
      Jr
      MMHS
      5:55.00
    • 7
      Eliza Scown
      So
      5:55.00
    • 8
      Avery Sortor
      Jr
      HHS
      5:56.00
    • 9
      Katie Ormsby
      So
      5:57.00
    • 10
      Audrey Lemon
      So
      VIEW
      5:58.00
    • 11
      Jenna Corbridge
      Sr
      AFXC
      5:59.00
    • 12
      Phoebe Finkel
      Jr
      PCHS
      5:59.00
    • 13
      Helen Glaze
      So
      DAVS
      6:00.00
    • 14
      Eliza Swain
      So
      DAVS
      6:00.00
    • 15
      Edith Neslen
      Jr
      HILL
      6:00.00
    • 16
      Sarah Seeley
      Sr
      SPFK
      6:00.00
    • 17
      Marissa Child
      Sr
      TBXC
      6:00.00
    • 18
      Laurel Peterson
      Fr
      TBXC
      6:00.00
    • 19
      Mercedes Pehrson
      Sr
      6:00.00
    • 20
      Kayla Bushman
      Fr
      AFXC
      6:00.00
    • 21
      Kenadee Bushman
      Jr
      AFXC
      6:00.00
    • 22
      Elizabeth Mott
      So
      LPH
      6:00.00
    • 23
      Alaina Cutler
      Sr
      AFXC
      6:00.00
    • 24
      Katrina Frazier
      Jr
      LPH
      6:00.00
    • 25
      Ella Cruze
      Sr
      OREM
    • 26
      Charolette Jensen
    Section 7 of 11
    • 1
      Cheyenne Pratt
      8
      6:00.00
    • 2
      Natalie May
      Jr
      6:00.00
    • 3
      Grace Waite
      Jr
      6:00.00
    • 4
      Ayla Kazmar
      Jr
      6:00.00
    • 5
      Lauren Horsley
      Jr
      6:00.00
    • 6
      Mara Jensen
      8
      AFXC
      6:01.00
    • 7
      Kira Willis
      Jr
      HHS
      6:01.00
    • 8
      Liana Giles
      So
      AFXC
      6:02.00
    • 9
      Abi Lee
      Jr
      VIEW
      6:03.00
    • 10
      Sydney McClellan
      Sr
      6:03.00
    • 11
      Adria Westra
      Sr
      TIMP
      6:03.00
    • 12
      Malia Powell
      Jr
      TIMP
      6:04.00
    • 13
      Allison Montgomery
      So
      DAVS
      6:05.00
    • 14
      Lotte DeJager
      Sr
      PCHS
      6:05.00
    • 15
      Mackenzie Woolford
      Fr
      MMHS
      6:05.00
    • 16
      Avery Gonzales
      Jr
      SKY
      6:08.00
    • 17
      Bryssa Harris
      So
      SKY
      6:08.00
    • 18
      Rysa King
      So
      PROV
      6:08.43
    • 19
      Paige Weyand
      Sr
      PLGR
      6:10.00
    • 20
      Jane Agren
      Sr
      BOXE
      6:10.00
    • 21
      Kassidie Douglass
      So
      BOXE
      6:10.00
    • 22
      Aralyn Erickson
      Jr
      MVHS
      6:10.00
    • 23
      Jane Ringger
      Fr
      TBXC
      6:10.00
    • 24
      Anya Salmon
      So
      TBXC
      6:10.00
    • 25
      Ava Carter
      Fr
      SKY
      6:10.00
    Section 8 of 11
    • 1
      Eliza Bodine
      So
      SKY
      6:10.00
    • 2
      Sarah Seamons
      Jr
      6:10.00
    • 3
      Akaeylia Schwendiman
      Fr
      6:10.00
    • 4
      Shelley Sorensen
      Sr
      SYRC
      6:10.18
    • 5
      Maylin Lundell
      Fr
      6:13.00
    • 6
      Kadence Smith
      Jr
      MMHS
      6:13.00
    • 7
      Rowen McLaughlin
      Fr
      DAVS
      6:14.00
    • 8
      Anna Larsen
      Sr
      DAVS
      6:15.00
    • 9
      Juliet Stanley
      So
      DAVS
      6:15.00
    • 10
      Macee Tueller
      Sr
      PLGR
      6:15.00
    • 11
      Cecelia Walton
      Fr
      VIEW
      6:15.00
    • 12
      Ava Talbot
      So
      SKY
      6:15.00
    • 13
      Anika Cook
      Jr
      SKY
      6:15.00
    • 14
      Summer Hall
      So
      AFXC
      6:15.00
    • 15
      Ashley Scott
      So
      6:15.00
    • 16
      Audrey Moore
      Jr
      6:15.00
    • 17
      Kendell Rhees
      So
      6:15.00
    • 18
      Eva Davis
      So
      AFXC
      6:16.00
    • 19
      Madison Heninger
      Sr
      HHS
      6:16.00
    • 20
      Kimiya Mavaddat
      So
      HILL
      6:18.00
    • 21
      Brynlee Oyler
      So
      DAVS
      6:20.00
    • 22
      Alea Parcell
      Sr
      PLGR
      6:20.00
    • 23
      Clara Adams
      Jr
      AFXC
      6:20.00
    • 24
      Mia Everitt
      AFXC
      6:20.00
    • 25
      Breanna Watterson
      Jr
      6:21.00
    Section 9 of 11
    • 1
      Maelee Knight
      Fr
      MMHS
      6:21.00
    • 2
      Anna Cannegieter
      Sr
      PROV
      6:24.41
    • 3
      Eve Goddard
      Sr
      WEST
      6:25.00
    • 4
      Jade Rugh
      So
      TBXC
      6:25.00
    • 5
      Elena Hill
      Sr
      CHS
      6:25.00
    • 6
      Lily Mason
      Jr
      SPFK
      6:25.15
    • 7
      Sienna Bucy
      8
      RRC
      6:28.00
    • 8
      Millie Malcom
      8
      RRC
      6:28.00
    • 9
      Hallie Bendoski
      So
      PLGR
      6:30.00
    • 10
      Brianna Cook
      Fr
      PLGR
      6:30.00
    • 11
      Sage Johnson
      So
      PLGR
      6:30.00
    • 12
      Becca Gabbitas
      Sr
      TBXC
      6:30.00
    • 13
      Lauren Yorgason
      So
      TBXC
      6:30.00
    • 14
      Mara Spigarelli
      Jr
      BING
      6:30.00
    • 15
      Afton Stubbs
      Jr
      TIMP
      6:30.00
    • 16
      Paislee Bartholomew
      So
      AFXC
      6:30.00
    • 17
      Clara Johnston
      Fr
      LPH
      6:30.00
    • 18
      Sophie Johnston
      Fr
      LPH
      6:30.00
    • 19
      Sophie Whitesides
      So
      6:30.00
    • 20
      Roxie Nelson
      So
      PROV
      6:37.73
    • 21
      Violet Westover
      Jr
      OREM
      6:39.00
    • 22
      Lici Jolley
      Jr
      WEST
      6:40.00
    • 23
      Clara Romig
      So
      MVHS
      6:40.00
    • 24
      Alexis Sevy
      Sr
      BING
      6:40.00
    • 25
      Valerie Stanley
      Sr
      CHS
      6:43.00
    Section 10 of 11
    • 1
      Breanna Maughan
      Jr
      WEST
      6:45.00
    • 2
      Elsie Allen
      So
      TBXC
      6:45.00
    • 3
      Autumn Wardle
      6:45.00
    • 4
      Callie Parker
      So
      SPFK
      6:45.15
    • 5
      Madisyn Lott
      Sr
      SPFK
      6:46.94
    • 6
      Clara King
      RRC
      6:48.00
    • 7
      Talia Shilling Rabin
      So
      WEST
      6:50.00
    • 8
      Katey Athay
      Fr
      SKY
      6:50.00
    • 9
      Camille Dunn
      Jr
      6:52.00
    • 10
      Anna Hirst
      Fr
      DAVS
      6:53.00
    • 11
      Eliza Lau
      8
      DAVS
      6:54.00
    • 12
      Katelyn Hart
      Fr
      6:57.00
    • 13
      Hailey Schmidt
      Fr
      6:59.00
    • 14
      Eliza Kasperson
      So
      NSPT
      7:00.00
    • 15
      Sarah Schumann
      Jr
      HILL
      7:00.00
    • 16
      Mary Cardwell
      So
      BOXE
      7:00.00
    • 17
      Afton Child
      Sr
      TBXC
      7:00.00
    • 18
      Austria Salmon
      Fr
      TBXC
      7:00.00
    • 19
      Mara Welch
      Jr
      TBXC
      7:00.00
    • 20
      Rebekah Smith
      Sr
      CHHS
      7:00.00
    • 21
      Jessy Lape
      Jr
      MMHS
      7:00.00
    • 22
      Gabriella Hansen
      Sr
      MTC
      7:00.00
    • 23
      Juliet Sollami
      8
      7:00.00
    • 24
      Grace Peterson
      WEST
      7:05.00
    • 25
      America Rodriguez
      Jr
      WEST
      7:05.00
    Section 11 of 11
    • 1
      Kera Keeler
      Jr
      7:10.00
    • 2
      Sage Van Ausdal
      Jr
      SPFK
      7:15.15
    • 3
      Ashlyn Kuchin
      RRC
      7:20.00
    • 4
      Sophia Kawa
      RRC
      7:21.00
    • 5
      Yllka Curtis
      8
      7:21.60
    • 6
      Hannah Ward
      So
      OREM
      7:25.00
    • 7
      Hope Sybrowsky
      Fr
      TBXC
      7:30.00
    • 8
      Madison Bracken
      Sr
      7:30.00
    • 9
      Elisabeth Muhlestein
      So
      SKY
      7:40.00
    • 10
      Sienna Smallcanyon
      8
      RRC
      7:45.00
    • 11
      Jill Jensen
      8
      RRC
      7:46.00
    • 12
      Analyn Schwebach
      So
      8:00.00
    • 13
      Madelyn Hebdon
      Jr
      SPFK
      8:05.15
    • 14
      Jenisa Nielsen
      Jr
      CHHS
      8:13.64
    • 15
      Alexa Little
      Jr
      SPFK
      8:15.15
    • 16
      Karen Cannegieter
      Fr
      PROV
      8:41.10
    • 17
      Mackenzie Woolford
      Fr
      MMHS
      9:05.00
    • 18
      Ella McQuay
      Fr
    • 19
      Zarah Wiet
      Jr
    • 20
      Brooke Timothy
      So
    • 21
      Carli Nelson
      Sr
    • 22
      Ava Shewell
      Fr
      PCHS
    • 23
      Lydia Ponder
      Jr
    • 24
      Aeris Hansen
      So
    • 25
      Maryanne Maughan
      8
      WEST
      NM
    • 26
      Addison Rodela
      AFXC
  • Boy's 1600 meter Varsity

    16 Timed Finals
    Section 1 of 16
    • 1
      Tyler Ball
      Sr
      REAL
      4:16.00
    • 2
      Owen Burnett
      Sr
      MVHS
      4:17.00
    • 3
      Noah Jenkins
      Sr
      HHS
      4:17.00
    • 4
      JoJo Jourdon
      Jr
      4:17.00
    • 5
      William Steadman
      Jr
      HHS
      4:18.00
    • 6
      Paul Scown
      Sr
      4:18.69
    • 7
      Gabe Hooper
      Jr
      VIEW
      4:20.00
    • 8
      Spencer Bradshaw
      Sr
      4:22.00
    • 9
      Eli Gibby
      Sr
      WLK
      4:23.00
    • 10
      Grayson Milne
      Jr
      CRNC
      4:23.15
    • 11
      Cooper Bybee
      So
      LPH
      4:24.00
    • 12
      Ian Strauss
      Sr
      LPH
      4:25.00
    • 13
      Caleb Woolford
      Jr
      MMHS
      4:25.00
    • 14
      Zach Hillhouse
      Jr
      PLGR
      4:26.00
    • 15
      Landon Hart
      Sr
      4:26.00
    Section 2 of 16
    • 1
      Richard Crane
      Sr
      GMA
      4:27.00
    • 2
      Austin Westfall
      Jr
      OREM
      4:28.00
    • 3
      Brent Clark
      Jr
      LPH
      4:28.00
    • 4
      Steven Carver
      Sr
      PLGR
      4:29.00
    • 5
      Calvin Crossland
      Sr
      PCHS
      4:29.00
    • 6
      Landon Sturgeon
      So
      4:29.99
    • 7
      Asher Bowen
      Sr
      4:30.00
    • 8
      Luke Briggs
      Sr
      HHS
      4:30.00
    • 9
      Jonah Denison
      Sr
      SKY
      4:30.00
    • 10
      Simon Barlow
      So
      4:30.00
    • 11
      Simon Petersen
      Sr
      4:30.00
    • 12
      Nathan Wardle
      Jr
      HHS
      4:30.00
    • 13
      Hyrum Wood
      Jr
      HHS
      4:30.00
    • 14
      Mark Bybee
      Jr
      LPH
      4:30.00
    • 15
      Evan Reinhart
      So
      4:30.00
    • 16
      Jj Allen
      So
      4:30.00
    • 17
      Ezra Nelson
      Jr
      SKY
      4:30.00
    • 18
      William Fleming
      Sr
      PCHS
      4:30.69
    • 19
      Anthony Gonzalez
      Jr
    Section 3 of 16
    • 1
      Devan Greene
      Jr
      SKY
      4:31.00
    • 2
      Caden Barlow
      Sr
      4:32.00
    • 3
      Isaac Lundberg
      Jr
      DAVS
      4:34.87
    • 4
      Tayden Bell
      Sr
      MVHS
      4:35.00
    • 5
      Andrew Fellars
      Sr
      TBXC
      4:35.00
    • 6
      Teagan McCune
      Jr
      TBXC
      4:35.00
    • 7
      Nathan Pace
      Sr
      TBXC
      4:35.00
    • 8
      Luke Smith
      Jr
      TBXC
      4:35.00
    • 9
      Corbin Johnston
      So
      NFH
      4:35.00
    • 10
      Ezra Shilling Rabin
      Sr
      4:35.00
    • 11
      Michael Ballard
      Sr
      CHHS
      4:35.00
    • 12
      Nathan Rummler
      Jr
      LPH
      4:35.00
    • 13
      Aaron Miller
      Sr
      4:35.00
    • 14
      Caleb Judd
      Jr
      LPH
      4:35.00
    • 15
      Tyler Muirbrook
      Jr
      4:35.00
    • 16
      Tanner Orton
      Jr
      BING
      4:36.00
    • 17
      Easton Allred
      Sr
      4:36.318
    • 18
      Seth Smith
      Sr
      AFXC
      4:36.74
    • 19
      Ian Thompson
      Jr
      4:37.00
    Section 4 of 16
    • 1
      Ben Hyde
      So
      VIEW
      4:38.00
    • 2
      Kaden Evans
      So
      AFXC
      4:38.00
    • 3
      Vance Langston
      Jr
      4:38.00
    • 4
      Brady Wilde
      So
      LPH
      4:38.00
    • 5
      Broc Carrigan
      Sr
      4:39.00
    • 6
      Skyelar Limburg
      Sr
      CHS
      4:39.00
    • 7
      Seth Dunn
      Sr
      CHS
      4:40.00
    • 8
      Steven Keogh
      Sr
      WLK
      4:40.00
    • 9
      Tayshaun Ogomo
      So
      HHS
      4:40.00
    • 10
      Tate Robertson
      Sr
      MMHS
      4:40.00
    • 11
      Gavin Weber
      Sr
      TIMP
      4:40.00
    • 12
      Adam Mabey
      Sr
      4:40.00
    • 13
      Hyrum Staffanson
      Sr
      MTNC
      4:40.00
    • 14
      Bennett Sanders
      Sr
      4:40.00
    • 15
      Ethan Lund
      So
      4:40.00
    • 16
      Seth Dunn
      Sr
      CHS
      4:40.00
    • 17
      Scotty Klingy
      Sr
      UNAT
      4:40.00
    • 18
      Alex Spencer
      So
      4:42.00
    • 19
      Tyson Bullock
      Sr
      BING
      4:42.00
    • 20
      Jason Moore
      Sr
      OREM
      4:43.00
    • 21
      Kohen Reed
      Sr
      4:43.00
    • 22
      Aonghas Houston
      Jr
      SHS
      4:44.00
    • 23
      Stoker Thornley
      So
      4:44.00
    • 24
      Tyler Jenson
      Jr
      OREM
      4:44.23
    • 25
      Tate James
      Jr
      OREM
      4:45.00
    Section 5 of 16
    • 1
      Michael Sabin
      Sr
      BOXE
      4:45.00
    • 2
      Bradyn Noreen
      Sr
      TOU
      4:45.00
    • 3
      Colson Arbuckle
      Sr
      VIEW
      4:45.00
    • 4
      Samuel Clayton
      So
      TBXC
      4:45.00
    • 5
      Isaac Allen
      Jr
      BING
      4:45.00
    • 6
      Naaman Orbezua Black
      Sr
      CHS
      4:45.00
    • 7
      Grant Hejny
      Fr
      LPH
      4:45.00
    • 8
      Owen Rogers
      Sr
      4:45.00
    • 9
      Braden Smith
      Sr
      CHHS
      4:45.00
    • 10
      Brandon Parra
      Sr
      4:45.00
    • 11
      Kaden Salle
      Sr
      WLK
      4:45.00
    • 12
      Michael Jacobson
      So
      LPH
      4:45.00
    • 13
      Jackson Spencer
      Fr
      SYRC
      4:45.00
    • 14
      Jaxten Wiltbank
      Jr
      4:45.00
    • 15
      Tyler Morgan
      Jr
      4:45.00
    • 16
      Carter Frost
      Sr
      4:46.00
    • 17
      Rajid Abudu
      So
      4:46.00
    • 18
      Aaron Eskelson
      So
      4:46.00
    • 19
      Andrew Folsom
      Sr
      SPFK
      4:46.28
    • 20
      Ryker Moss
      Sr
      SYRC
      4:47.00
    • 21
      Rex Green
      Sr
      4:47.15
    • 22
      Coby Wight
      Sr
      OGDN
      4:49.00
    • 23
      Joshua Pope
      Jr
      OREM
      4:50.00
    • 24
      Sam Martin
      Sr
      HILL
      4:50.00
    • 25
      Aidan Salinas
      Sr
      MVHS
      4:50.00
    Section 6 of 16
    • 1
      Christopher Hercules
      Jr
      CHS
      4:50.00
    • 2
      James Doyle
      Jr
      TBXC
      4:50.00
    • 3
      Gavin Drake
      Sr
      TBXC
      4:50.00
    • 4
      Noah Payne
      Jr
      TBXC
      4:50.00
    • 5
      Trevin Anderson
      Sr
      WLK
      4:50.00
    • 6
      Evan Haughton
      Jr
      CVHS
      4:50.00
    • 7
      Ehren Carl
      Jr
      4:50.00
    • 8
      McKay Jeppson
      Fr
      LPH
      4:50.00
    • 9
      Christian Stanford
      Fr
      LPH
      4:50.00
    • 10
      Luke Chilton
      So
      LPH
      4:50.00
    • 11
      McKay Steadman
      So
      HHS
      4:50.00
    • 12
      Tim Glenn
      Jr
      TIMP
      4:50.00
    • 13
      Austin Plewe
      Fr
      AFXC
      4:50.00
    • 14
      Tyler Palmer
      Fr
      LPH
      4:50.00
    • 15
      Jd Mabey
      Fr
      LPH
      4:50.00
    • 16
      Jaren Barnes
      Jr
      4:50.00
    • 17
      Maxwell Orr
      Jr
      AFXC
      4:50.00
    • 18
      Trevor Carlton
      Jr
      4:50.00
    • 19
      Jacob Scott
      So
      4:50.00
    • 20
      Alex Williams
      So
      AFXC
      4:50.00
    • 21
      Ty Jacobs
      Jr
      OREM
      4:50.23
    • 22
      Dylan Gines
      Sr
      MHS
      4:52.00
    • 23
      Harrison Dell
      Sr
      OREM
      4:52.02
    • 24
      Thomas Stark
      Sr
      OGDN
      4:53.00
    • 25
      Graham Judkins
      Fr
      4:53.00
    • 26
      Caleb McDonald
      BING
    Section 7 of 16
    • 1
      Samuel Dempsey-Fehling
      So
      LPH
      4:54.00
    • 2
      Josh Halverson
      Jr
      4:54.00
    • 3
      Jameson Blanchard
      Jr
      4:54.00
    • 4
      Brycen Asay
      Sr
      4:54.00
    • 5
      Benjamin Gabbitas
      So
      TBXC
      4:55.00
    • 6
      Jaxson Davidson
      So
      LPH
      4:55.00
    • 7
      Abram Sumsion
      Jr
      MMHS
      4:55.00
    • 8
      Nicholas Johnstone
      Sr
      PCHS
      4:55.00
    • 9
      Kenneth Briggs
      8
      HHS
      4:55.00
    • 10
      Scout Waldron
      Fr
      CCHS
      4:55.00
    • 11
      Jason Kerksiek
      Jr
      4:55.00
    • 12
      Julian Thomas
      Jr
      4:55.00
    • 13
      Colin Ruebush
      Jr
      4:55.00
    • 14
      Daniel Romney
      Jr
      HHS
      4:55.00
    • 15
      Jeffrey Price
      So
      SPR
      4:55.00
    • 16
      Evan Hilton
      Sr
      PCHS
      4:55.00
    • 17
      Lincoln Goodwin
      Fr
      LPH
      4:55.00
    • 18
      Abram Sumsion
      Jr
      MMHS
      4:55.00
    • 19
      Clay Tischner
      Jr
      MMHS
      4:55.00
    • 20
      Austin Moore
      Sr
      4:55.00
    • 21
      Isaac Granata
      Jr
      WLK
      4:55.00
    • 22
      Samuel Holmer
      Jr
      WLK
      4:55.00
    • 23
      Connor Allen
      Jr
      MMHS
      4:55.00
    • 24
      Kaden Bertoch
      Jr
      WLK
      4:55.00
    • 25
      Cody Casperson
      So
      4:55.00
    Section 8 of 16
    • 1
      Elliot Allgrunn
      Jr
      WLK
      4:55.00
    • 2
      Tezra Fisk
      Sr
      NSPT
      4:57.00
    • 3
      Grant Welsh
      Jr
      SKY
      4:57.00
    • 4
      Tyler Keyes
      Sr
      UNAT
      4:57.00
    • 5
      Micah Gillespie
      Jr
      4:57.00
    • 6
      Gabe Phippen
      Sr
      4:57.00
    • 7
      Tyndale Curtis
      So
      4:57.68
    • 8
      Jorgen Dove
      Sr
      OGDN
      4:59.00
    • 9
      Jackson Drake
      So
      OGDN
      4:59.00
    • 10
      Caleb Taggart
      Sr
      DAVS
      4:59.00
    • 11
      Hunter Huwe
      Jr
      PLGR
      4:59.00
    • 12
      Tyler Hunter
      Jr
      AFXC
      4:59.00
    • 13
      Andrew Thomas
      Jr
      LPH
      4:59.00
    • 14
      Colby Merryweather
      Sr
      CHS
      4:59.00
    • 15
      Nathaniel Eskelson
      So
      4:59.99
    • 16
      Asher Garaway
      Jr
      4:59.99
    • 17
      Revin Felshaw
      So
      BOXE
      5:00.00
    • 18
      Tanner Kawa
      Fr
      TBXC
      5:00.00
    • 19
      Quinn Malcom
      Jr
      TBXC
      5:00.00
    • 20
      Kaden Smith
      Fr
      TBXC
      5:00.00
    • 21
      Isaiah Gilbert
      So
      BING
      5:00.00
    • 22
      Daegan Gold
      Fr
      BING
      5:00.00
    • 23
      Lucas Tew
      So
      LPH
      5:00.00
    • 24
      Alex Daniels
      Jr
      SKY
      5:00.00
    • 25
      Thomas Carter
      Jr
      SPR
      5:00.00
    • 26
      Harrison Hughs
      Fr
      DAVS
    Section 9 of 16
    • 1
      Adam Wardle
      Fr
      HHS
      5:00.00
    • 2
      Jack Hiatt
      Sr
      SKY
      5:00.00
    • 3
      Jacob Landon
      Jr
      AFXC
      5:00.00
    • 4
      Joshua Bolander
      Jr
      CVHS
      5:00.00
    • 5
      Joseph Miller
      So
      5:00.00
    • 6
      Parker Keller
      Jr
      WLK
      5:00.00
    • 7
      Derek Sorensen
      Jr
      5:00.00
    • 8
      Logan Thornton
      Jr
      AFXC
      5:00.00
    • 9
      Tyler Phelps
      Jr
      MMHS
      5:00.00
    • 10
      Aiden Low
      Sr
      SPR
      5:00.00
    • 11
      Logan Ricks
      Jr
      SPFK
      5:00.16
    • 12
      Cameron Koch
      So
      5:00.86
    • 13
      Ryan Noyce
      Sr
      CHHS
      5:01.00
    • 14
      Joey Burton
      Jr
      UNAT
      5:01.00
    • 15
      Austin Langston
      Jr
      5:03.00
    • 16
      Drake Mecham
      8
      MHS
      5:03.00
    • 17
      Hunter Robinson
      Sr
      5:03.00
    • 18
      Nathan Boren
      Sr
      PLGR
      5:04.00
    • 19
      Josh Martin
      So
      HILL
      5:04.00
    • 20
      Bryce Arbuckle
      So
      VIEW
      5:04.00
    • 21
      Nathan Burningham
      Jr
      5:04.00
    • 22
      Asher Lucas
      So
      WEST
      5:05.00
    • 23
      Andrew Peterson
      So
      WEST
      5:05.00
    • 24
      Gauge Shepherd
      Sr
      MVHS
      5:05.00
    • 25
      Mason Staheli
      Fr
      MVHS
      5:05.00
    Section 10 of 16
    • 1
      James Kulbeth
      So
      TBXC
      5:05.00
    • 2
      Hunter Hurl
      8
      HHS
      5:05.00
    • 3
      Esplan McClellan
      So
      MHS
      5:05.00
    • 4
      Samuel Barrand
      Sr
      SKY
      5:06.00
    • 5
      McKay Carter
      Jr
      MMHS
      5:07.00
    • 6
      Lucas Anderson
      So
      PROV
      5:08.57
    • 7
      Keaton Shoes
      Sr
      CHHS
      5:09.00
    • 8
      Ethan Willis
      Fr
      TOU
      5:10.00
    • 9
      Traeke Seitzinger
      8
      RRC
      5:10.00
    • 10
      Talmage Bruschke
      So
      VIEW
      5:10.00
    • 11
      Joey Eliason
      Fr
      VIEW
      5:10.00
    • 12
      Sam Hooper
      Fr
      VIEW
      5:10.00
    • 13
      Ayden Lee
      Fr
      VIEW
      5:10.00
    • 14
      David Tervort
      So
      VIEW
      5:10.00
    • 15
      David Boyce
      So
      TBXC
      5:10.00
    • 16
      Bradford Peterson
      Jr
      LPH
      5:10.00
    • 17
      Caden Timm
      Jr
      CHHS
      5:10.00
    • 18
      Isaac Moore
      Jr
      HHS
      5:10.00
    • 19
      Malachi Nielson
      Fr
      HHS
      5:10.00
    • 20
      Ethan Merryweather
      So
      CHS
      5:10.00
    • 21
      Kaden Hartle
      Fr
      LPH
      5:10.00
    • 22
      Sam Cook
      Jr
      SKY
      5:10.00
    • 23
      Hayden Bott
      Sr
      SPR
      5:10.00
    • 24
      Garrett Callahan
      Jr
      5:10.00
    • 25
      Bryce Runnells
      Fr
      HHS
      5:10.00
    • 26
      Mason Anderson
    Section 11 of 16
    • 1
      Ryan Rich
      So
      5:10.00
    • 2
      Ryan Behunin
      Sr
      TIMP
      5:10.00
    • 3
      Joseph Ricks
      Fr
      5:10.00
    • 4
      Tommy Sherwood
      Jr
      5:11.00
    • 5
      Cameron Cox
      So
      SPFK
      5:11.94
    • 6
      Rylan Betker
      Fr
      PCHS
      5:12.00
    • 7
      Jonas Clay
      8
      DAVS
      5:13.00
    • 8
      Eddie Johnson
      So
      PROV
      5:13.64
    • 9
      Mason Magee
      Jr
      DAVS
      5:14.00
    • 10
      Rustin Reddish
      So
      OGDN
      5:15.00
    • 11
      Andrew Romanovsky
      Sr
      HILL
      5:15.00
    • 12
      William Dansie
      Sr
      WEST
      5:15.00
    • 13
      Tanner Child
      Jr
      TIMP
      5:15.00
    • 14
      Camden Call
      So
      LPH
      5:15.00
    • 15
      Henry Rose
      Fr
      MHS
      5:15.00
    • 16
      Zachary Pew
      So
      5:15.00
    • 17
      Tanner Child
      Jr
      TIMP
      5:15.00
    • 18
      Johnny Poulson
      So
      5:15.00
    • 19
      Ryland Cook
      Sr
      NSPT
      5:15.00
    • 20
      Harrison Skousen
      DAVS
      5:15.00
    • 21
      Peter Hedengren
      8
      RRC
      5:16.00
    • 22
      Spencer Smith
      So
      VIEW
      5:16.00
    • 23
      Hyrum Baxter
      Sr
      UNAT
      5:16.18
    • 24
      Dallin Douglas
      So
      PROV
      5:16.96
    • 25
      Samuel Phippen
      Fr
      5:18.00
    • 26
      Ian Squire
    Section 12 of 16
    • 1
      Ethan Bowman
      Sr
      SKY
      5:18.00
    • 2
      Thomas Bingham
      So
      TBXC
      5:20.00
    • 3
      Braydon Boulton
      Sr
      TBXC
      5:20.00
    • 4
      Van Ellis
      So
      TBXC
      5:20.00
    • 5
      Kirtland Ning
      So
      TBXC
      5:20.00
    • 6
      Jack Eastman
      So
      LPH
      5:20.00
    • 7
      Teige White
      Jr
      5:20.00
    • 8
      Johnathan Gigger
      Fr
      LPH
      5:20.00
    • 9
      Eli Taylor
      Jr
      LPH
      5:20.00
    • 10
      Carson Gonzalez
      Fr
      SPR
      5:20.00
    • 11
      Brian Hsiao
      Fr
      CHS
      5:20.00
    • 12
      Gavin Stratton
      Fr
      AFXC
      5:20.00
    • 13
      William Shin
      Fr
      AFXC
      5:20.00
    • 14
      Finnegan Thomas
      So
      LPH
      5:20.00
    • 15
      Jaren Gordon
      Jr
      CHHS
      5:20.00
    • 16
      Eddy Wall
      So
      5:20.07
    • 17
      Gavin Gull
      Fr
      MMHS
      5:21.00
    • 18
      Jerry Jones
      Jr
      NSPT
      5:23.56
    • 19
      Kye Larson
      Sr
      OREM
      5:25.00
    • 20
      Angel Cisneros
      Sr
      WEST
      5:25.00
    • 21
      Zach Christensen
      Fr
      SPFK
      5:25.51
    • 22
      Taylor Brunt
      So
      OREM
      5:28.00
    • 23
      Luke Baughman
      DAVS
      5:30.00
    • 24
      Devin Black
      8
      DAVS
      5:30.00
    • 25
      Jace Johnston
      8
      DAVS
      5:30.00
    • 26
      Austin Schindewolf
      HHS
    Section 13 of 16
    • 1
      Zack Glover
      Jr
      HILL
      5:30.00
    • 2
      Trace Hadley
      Sr
      MVHS
      5:30.00
    • 3
      Lane Stock
      Fr
      TBXC
      5:30.00
    • 4
      Cy Kelley
      Fr
      BING
      5:30.00
    • 5
      Andrew Fisher
      So
      SPR
      5:30.00
    • 6
      Milo Amakasu
      GMA
      5:30.00
    • 7
      Tanner Macias
      So
      MMHS
      5:30.00
    • 8
      Bennett Hallstrom
      Fr
      LPH
      5:30.00
    • 9
      Devin Butterfield
      So
      5:30.00
    • 10
      Riley Thorpe
      Fr
      MMHS
      5:30.00
    • 11
      Wyatt Simkins
      Jr
      AFXC
      5:30.00
    • 12
      Carter Stam
      So
      CHHS
      5:30.00
    • 13
      Joshua Beck
      Fr
      PLGR
      5:32.00
    • 14
      Bridger Phillips
      Fr
      TIMP
      5:33.00
    • 15
      Evan DeMordaunt
      So
      5:33.72
    • 16
      Tyler Bracken
      Fr
      5:34.00
    • 17
      Parker Hansen
      So
      LPH
      5:34.00
    • 18
      Josh Wirthlin
      So
      LPH
      5:34.00
    • 19
      Jacob Baird
      Sr
      HILL
      5:35.00
    • 20
      Jacob Mondragon
      So
      WEST
      5:35.00
    • 21
      Jonathan Wilson
      Sr
      WEST
      5:35.00
    • 22
      Teo Oscarson
      8
      RRC
      5:35.00
    • 23
      Seth Knight
      Jr
      TIMP
      5:35.00
    • 24
      Ranger Waldron
      Jr
      CCHS
      5:35.00
    • 25
      Carter Lanenga
      So
      5:35.00
    • 26
      Alex Castro
      So
      PROV
    Section 14 of 16
    • 1
      Kelton Wright
      Fr
      MTNC
      5:37.00
    • 2
      Connor Duke
      Jr
      5:37.00
    • 3
      Jaron Miller
      Fr
      BOXE
      5:39.00
    • 4
      Gavin Shearer
      So
      OREM
      5:40.00
    • 5
      Jason Turnbow
      So
      PLGR
      5:40.00
    • 6
      Clement Burton
      Fr
      VIEW
      5:40.00
    • 7
      Sandor Child
      Fr
      TBXC
      5:40.00
    • 8
      Callen Betker
      5:40.00
    • 9
      Spencer Smith
      So
      MMHS
      5:40.00
    • 10
      Jordan Greensides
      8
      5:40.00
    • 11
      Dallin Knaupp
      So
      PLGR
      5:44.00
    • 12
      Derek Child
      So
      TBXC
      5:45.00
    • 13
      Tyler Teemant
      So
      TBXC
      5:45.00
    • 14
      Bryten Christensen
      So
      5:45.00
    • 15
      Austin Semans
      Sr
      5:45.00
    • 16
      Harrison Taylor
      Sr
      CHHS
      5:45.00
    • 17
      Paul Thomas
      So
      AFXC
      5:45.00
    • 18
      Bryan Bronson
      Sr
      PROV
      5:45.26
    • 19
      Zachary Isaksen
      So
      5:46.00
    • 20
      Jaxson Hadley
      Fr
      MVHS
      5:48.00
    • 21
      Dawson Meek
      Jr
      WEST
      5:50.00
    • 22
      Will Allsen
      Sr
      PROV
      5:50.00
    • 23
      Everett Quist
      8
      5:50.00
    • 24
      Jackson Holmer
      Fr
      WLK
      5:50.00
    • 25
      Charlie King
      RRC
      5:51.00
    Section 15 of 16
    • 1
      Calder Bailey
      So
      NSPT
      5:52.00
    • 2
      Tanner Huwe
      So
      PLGR
      5:55.00
    • 3
      Sam Morgan
      So
      OREM
      5:57.00
    • 4
      Miles Edwards
      8
      DAVS
      6:00.00
    • 5
      Jesus Grado
      Jr
      WEST
      6:00.00
    • 6
      Hunter Hafen
      Jr
      TBXC
      6:00.00
    • 7
      Luke Alsop
      So
      AFXC
      6:00.00
    • 8
      Benson Clark
      So
      LPH
      6:00.00
    • 9
      Caden Blair
      Sr
      MMHS
      6:00.00
    • 10
      Jadon Heywood
      So
      NSPT
      6:02.00
    • 11
      Jayden Dean
      Fr
      6:03.00
    • 12
      Micah Hooper
      8
      VIEW
      6:05.00
    • 13
      Porter Sumsion
      So
      MMHS
      6:13.00
    • 14
      Seth Taylor
      So
      PROV
      6:14.00
    • 15
      Isaac Allen
      8
      RRC
      6:18.00
    • 16
      Michael Peterson
      Jr
      LPH
      6:20.00
    • 17
      Nicholas Talbot
      Fr
      HILL
      6:26.00
    • 18
      Moses Esplin
      Sr
      TBXC
      6:30.00
    • 19
      Peter Summerhays
      Sr
      TBXC
      6:30.00
    • 20
      Cade Gonzalez
      RRC
      6:30.00
    • 21
      Caleb Showgren
      So
      MMHS
      6:30.00
    • 22
      Parker Rueckert
      8
      SPFK
      6:31.95
    • 23
      Jacob Johnson
      UNAT
      6:35.00
    • 24
      Ollie Rhodes
      RRC
      6:39.00
    • 25
      James Harshman
      So
      MMHS
      6:40.00
    • 26
      Beckett Jensen
    Section 16 of 16
    • 1
      Levi Payne
      RRC
      6:42.00
    • 2
      Elijah Pestana
      So
      TBXC
      6:45.00
    • 3
      Brady Bryson
      RRC
      6:55.00
    • 4
      Ian Colton
      So
      CHS
      7:00.00
    • 5
      Phineas Andrus
      Fr
      TBXC
      7:15.00
    • 6
      Elijah Carrasco
      Fr
      TBXC
      7:15.00
    • 7
      Spencer Ning
      Fr
      TBXC
      7:15.00
    • 8
      Micah Fallon
      So
      SPFK
      7:20.15
    • 9
      Isaac Hirst
      Sr
      DAVS
      7:45.00
    • 10
      Adam Thomas
      So
      LPH
      8:10.00
    • 11
      Spencer Shields
      Fr
      LPH
    • 12
      Easton Holdaway
      Jr
      SKY
    • 13
      Hunter Pedersen
      So
    • 14
      Stowe Kondel
      Jr
      LPH
    • 15
      Christopher Rawlings
      Fr
      CVHS
    • 16
      Griffin Rane
      Fr
      UNAT
    • 17
      Brecken Kearl
      So
      CHHS
    • 19
      Ethan Kimmel
      Jr
      PHS
    • 20
      Henry Spigarelli
      Fr
      BING
    • 21
      Jaxson Davidson
      So
      LPH
    • 22
      Gray Hillstead
      Fr
      LPH
    • 23
      Scotty Klingy
      Sr
      UNAT
    • 24
      Jacob Landon
      Jr
      AFXC
    • 25
      Cameron Castillo
      8
      WEST
      NM
    • 26
      Paul Squire
      Sr
      KPA
      NM
  • Girl's 400 meter Varsity

    16 Timed Finals
    Section 1 of 16
    • 2
      Sarah Ballard
      Sr
      GMA
      55.5
    • 3
      Madilyn Durrant
      Sr
      GMA
      55.00
    • 4
      Morgan Carter
      Jr
      PCHS
      55.4
    • 5
      Amare Harlan
      Sr
      GMA
      55.5
    Section 2 of 16
    • 2
      Brooklyn Sturdivant
      So
      GMA
      57.07
    • 3
      Kylie Olsen
      Sr
      SKY
      56.09
    • 4
      Elyse Jessen
      Sr
      56.1
    • 5
      Desirae Riehle
      So
      AFXC
      58.23
    Section 3 of 16
    • 2
      Emerald Kehr
      Sr
      WEST
      59.00
    • 3
      Dakota Peyton
      Jr
      GMA
      58.92
    • 4
      Sierra Darling
      Fr
      PCHS
      58.95
    • 5
      Jada Crockett
      Sr
      GMA
      59.00
    Section 4 of 16
    • 2
      Vasiti Turagavou
      Jr
      TBXC
      1:00.00
    • 3
      Rosa Welch
      Sr
      GMA
      59.00
    • 4
      Jaylee Antonino
      Jr
      MVHS
      59.99
    • 5
      Kathryn Reaveley
      Jr
      GMA
      1:01.00
    Section 5 of 16
    • 2
      Taylor Jorgensen
      Sr
      1:02.00
    • 3
      Mia Kauffman
      Sr
      GMA
      1:01.37
    • 4
      Whitney Hoopes
      Sr
      1:02.00
    • 5
      Chelsea Amoah
      Jr
      GMA
      1:02.00
    Section 6 of 16
    • 2
      Kate Glazier
      Jr
      WEST
      1:03.00
    • 3
      Shaylee Roberts
      So
      GMA
      1:03.0
    • 4
      Cate Defa
      Sr
      PCHS
      1:03.00
    • 5
      Hannah Seaman
      So
      TIMP
      1:04.00
    Section 7 of 16
    • 2
      Elly Jeppsen
      jr
      1:04.00
    • 3
      Lydia Christensen
      Fr
      GMA
      1:04.00
    • 4
      Rachel Roderick
      So
      PCHS
      1:04.00
    • 5
      Madelyn Girardo
      Sr
      OGDN
      1:05.00
    Section 8 of 16
    • 2
      Jocelyn Stewart
      Jr
      NSPT
      1:07.00
    • 3
      Annie Nuttal
      So
      TBXC
      1:05.00
    • 4
      Kaylan Anderson
      Fr
      BOXE
      1:06.00
    • 5
      Charley Weight
      So
      PCHS
      1:07.80
    Section 9 of 16
    • 1
      Marcie Mortensen
      Sr
      1:09.00
    • 2
      Zoe Deucher
      So
      GMA
      1:08.00
    • 3
      Keira Sweet
      Sr
      HILL
      1:08.00
    • 4
      Sienna Holje
      Fr
      DAVS
      1:08.00
    • 5
      Brooklyn Larsen
      Jr
      NSPT
      1:09.00
    • 6
      Chloe Christensen
      Fr
      DAVS
      1:10.00
    Section 10 of 16
    • 1
      Katelynn Giles
      Jr
      SPFK
      1:10.03
    • 2
      Maisey Nalder
      So
      1:10.00
    • 3
      Audrey Lemon
      So
      VIEW
      1:10.00
    • 4
      Jenna Jorgenson
      Sr
      TBXC
      1:10.00
    • 5
      Sophia Jensen
      So
      MMHS
      1:10.00
    • 6
      Havana Weight
      So
      PCHS
      1:10.23
    Section 11 of 16
    • 1
      Lici Jolley
      Jr
      WEST
      1:12.00
    • 2
      Eve Goddard
      Sr
      WEST
      1:12.00
    • 3
      Ellie Zamarra
      So
      PCHS
      1:10.23
    • 4
      Brea Martineau
      So
      OREM
      1:12.00
    • 5
      Isabel Ibarra
      Sr
      WEST
      1:12.00
    • 6
      Ella Thompson
      Jr
      WEST
      1:12.00
    Section 12 of 16
    • 1
      Breanna Maughan
      Jr
      WEST
      1:17.00
    • 2
      Abi Lee
      Jr
      VIEW
      1:15.00
    • 3
      Lyndsey Parke
      So
      VIEW
      1:13.00
    • 4
      Angelina Weiers
      Fr
      MHS
      1:13.00
    • 5
      Charlotte Johnson
      Fr
      TBXC
      1:15.00
    Section 13 of 16
    • 1
      Libby Jardine
      So
      VIEW
      1:30.00
    • 2
      Cecelia Walton
      Fr
      VIEW
      1:17.00
    • 3
      Talia Shilling Rabin
      So
      WEST
      1:17.00
    • 4
      Kyleigh Allyn
      Sr
      MVHS
      1:17.00
    • 5
      Cheyenne Pratt
      8
      1:18.00
    Section 14 of 16
    • 1
      Mara Spigarelli
      Jr
      BING
    • 2
      Danika Williams
      8
      GMA
    • 3
      Jenisa Nielsen
      Jr
      CHHS
      1:35.98
    • 4
      Makenna Barnes
      Fr
      PROV
      1:39.83
    • 5
      Desirae Riehle
      So
      AFXC
    Section 15 of 16
    • 1
      Maryanne Maughan
      8
      WEST
      NM
    • 2
      Brinne Galbraith
      Sr
      GMA
    • 3
      Jessica Atwood
      Sr
    • 4
      Miki Lukrich
      So
      PCHS
    • 5
      Chloe Crumlie
      WEST
      NM
    Section 16 of 16
    • 1
      Adria Favero
      8
      NM
    • 2
      Rebecca Stone
      Fr
      JJA
      NM
    • 3
      Grace Peterson
      WEST
      NM
    • 4
      America Rodriguez
      Jr
      WEST
      NM
    • 5
      Rebekah Smith
      Sr
      CHHS
      NM
  • Boy's 400 meter Varsity

    20 Timed Finals
    Section 1 of 20
    • 2
      Dominic Overby
      Jr
      49.5
    • 3
      Colby Anderson
      Sr
      GMA
      49.00
    • 4
      Brock Parson
      Sr
      GMA
      49.08
    • 5
      Jonathan Pugmire
      Sr
      GMA
      49.91
    Section 2 of 20
    • 2
      Collin Petersen
      Sr
      GMA
      51.0
    • 3
      Easton Brotherson
      Sr
      PCHS
      50.00
    • 4
      Brogan Garrett
      Jr
      MHS
      50.06
    • 5
      Tyson Pugmire
      Fr
      GMA
      51.89
    Section 3 of 20
    • 2
      Wyatt Andres
      Jr
      PCHS
      52.5
    • 3
      Nathan Peterson
      Sr
      VIEW
      52.00
    • 4
      Jakob Paepke
      Sr
      GMA
      52.00
    • 5
      Will McCurdy
      Jr
      PCHS
      52.5
    Section 4 of 20
    • 2
      Cameron Wood
      So
      SKY
      53.00
    • 3
      Matt DeMarco
      Sr
      PCHS
      52.5
    • 4
      Bode Jensen
      Jr
      52.92
    • 5
      Carter Quiring
      Sr
      WLK
      53.33
    Section 5 of 20
    • 2
      Max Andersen
      Sr
      GMA
      54.00
    • 3
      Timothy Thompson
      Jr
      CHS
      53.54
    • 4
      Todd Koch
      Sr
      53.74
    • 5
      Tristan Lyon
      Sr
      UNAT
      54.0
    Section 6 of 20
    • 2
      Brennan Winward
      Sr
      TOU
      54.50
    • 3
      Ian Thompson
      Jr
      54.00
    • 4
      Kale Pontius
      Sr
      WLK
      54.2
    • 5
      Wyatt Jensen
      Sr
      MVHS
      54.66
    Section 7 of 20
    • 2
      Shane Farley
      So
      54.89
    • 3
      Ashton Pedersen
      So
      54.8
    • 4
      Sam Brumbaugh
      Jr
      DAVS
      54.85
    • 5
      Asher Lucas
      So
      WEST
      55.00
    Section 8 of 20
    • 2
      Jacob Carter
      Jr
      MHS
      55.00
    • 3
      Kaleb Hubs
      Fr
      TBXC
      55.00
    • 4
      Ezra Groat
      So
      55.00
    • 5
      Ryan Felt
      Sr
      SKY
      55.00
    Section 9 of 20
    • 1
      Nathan Pugmire
      So
      GMA
      55.9
    • 2
      Jared Schulte
      Jr
      CCHS
      55.83
    • 3
      Denver Spanheimer
      So
      PHS
      55.2
    • 4
      Kevin Sterner
      Jr
      55.8
    • 5
      Bodey Fraughton
      Jr
      MVHS
      55.90
    • 6
      Mateo Paul
      Jr
      HILL
      56.00
    Section 10 of 20
    • 1
      Lucas Hill
      So
      DAVS
      56.31
    • 2
      Tyler Harward
      Sr
      SKY
      56.00
    • 3
      Mateo Weeks
      Jr
      TBXC
      56.00
    • 4
      Brakken Bell
      Jr
      MHS
      56.00
    • 5
      Aj Sterzer
      Jr
      CHHS
      56.00
    • 6
      Tony Grob
      Jr
      SPFK
      56.69
    Section 11 of 20
    • 1
      Roderick Richards III
      Jr
      57.00
    • 2
      Tyler Russon
      Sr
      PLGR
      57.00
    • 3
      Will Hyde
      So
      VIEW
      56.80
    • 4
      Benjamin Anderson
      Sr
      OGDN
      57.00
    • 5
      Jesus Grado
      Jr
      WEST
      57.00
    • 6
      Ryan Smith
      So
      57.0
    Section 12 of 20
    • 1
      Dawson Meek
      Jr
      WEST
      58.00
    • 2
      Alejandro Herrera
      So
      DAVS
      57.86
    • 3
      Sam Boyack
      Jr
      SPFK
      57.21
    • 4
      Lance Reeve
      Fr
      TBXC
      57.50
    • 5
      William Dansie
      Sr
      WEST
      58.00
    • 6
      Andrew Peterson
      So
      WEST
      58.00
    Section 13 of 20
    • 1
      Dillon Kuehne
      Sr
      58.13
    • 2
      Sam Gates
      Jr
      TBXC
      58.00
    • 3
      Jonathan Wilson
      Sr
      WEST
      58.00
    • 4
      Corbin Lake
      Fr
      MVHS
      58.00
    • 5
      Ryan Behunin
      Sr
      TIMP
      58.00
    • 6
      Zach Prior
      Jr
      SPFK
      58.15
    Section 14 of 20
    • 1
      Matyas Bird
      Fr
      WLK
      59.00
    • 2
      Angel Cisneros
      Sr
      WEST
      59.00
    • 3
      Braxton Morris
      Sr
      OGDN
      58.50
    • 4
      Aaron Willis
      Jr
      TOU
      58.95
    • 5
      Jacob Mondragon
      So
      WEST
      59.00
    • 6
      McKay Nalder
      So
      59.00
    Section 15 of 20
    • 1
      Caleb Steele
      Jr
      CHHS
      1:00.00
    • 2
      Nathan Dodd
      Jr
      TBXC
      1:00.00
    • 3
      Braxton Burningham
      Sr
      SPFK
      59.76
    • 4
      Nathaniel Alvarez
      Jr
      TBXC
      1:00.00
    • 5
      Colby Merryweather
      Sr
      CHS
      1:00.00
    • 6
      Cooper Wilden
      Fr
      PROV
      1:00.41
    Section 16 of 20
    • 1
      Owen Ryland
      8
      SPFK
      1:02.15
    • 2
      Joey Eliason
      Fr
      VIEW
      1:02.00
    • 3
      Zachary Isaksen
      So
      1:01.00
    • 4
      Strider Allred
      Sr
      OREM
      1:01.93
    • 5
      Bridger Jolley
      Fr
      TBXC
      1:02.00
    • 6
      Hayden Mair
      Fr
      MVHS
      1:03.00
    Section 17 of 20
    • 1
      Noah Henstrom
      Jr
      CRNC
      1:07.25
    • 2
      Elijah Nielsen
      So
      CHS
      1:05.00
    • 3
      Wyatt VanFleet
      So
      TBXC
      1:03.00
    • 4
      Ian Lee
      Fr
      VIEW
      1:04.00
    • 5
      Micah Hoyt
      So
      TBXC
      1:06.00
    • 6
      Caleb Robinson
      Sr
      1:09.00
    Section 18 of 20
    • 1
      Jeffrey Price
      So
      SPR
    • 2
      Drake Mecham
      8
      MHS
      1:02:13.00
    • 3
      Seth Taylor
      So
      PROV
      1:09.30
    • 4
      Jayden Dean
      Fr
      1:15.00
    • 5
      Jackson Bailey
      So
      DAVS
    • 6
      Daxton Didericksen
      So
      UNAT
    Section 19 of 20
    • 1
      Krew Olsen
      Fr
      JJA
      NM
    • 2
      Lee Labrum
      Jr
      WEST
      NM
    • 3
      Brecken Kearl
      So
      CHHS
    • 4
      Elias Nalder
      Jr
    • 5
      Noah Scherf
      JJA
    Section 20 of 20
    • 1
      Matt Hoopes
      TBXC
    • 2
      Caleb McDonald
      BING
    • 3
      Christian Nunez
      Jr
      MHS
      NM
    • 4
      Max Majersik
      Jr
      WEST
      NM
  • Girl's 800 meter Varsity

    8 Timed Finals
    Section 1 of 8
    • 1
      Elyse Jessen
      Sr
      2:15.00
    • 2
      Halle Mehr
      Sr
      GMA
      2:19.00
    • 3
      Lydia Beus
      Sr
      OREM
      2:20.00
    • 4
      Emerald Kehr
      Sr
      WEST
      2:20.00
    • 5
      Aldana Navarrete-Lamas
      Jr
      TIMP
      2:20.00
    • 6
      Bria Anderson
      Jr
      GMA
      2:20.00
    • 7
      Olivia Larsen
      Sr
      MMHS
      2:21.00
    • 8
      Charly Murie
      Sr
      CRNC
      2:22.12
    • 9
      Kathryn Reaveley
      Jr
      GMA
      2:24.00
    • 10
      Audrey Hales
      Sr
      HHS
      2:25.00
    Section 2 of 8
    • 1
      Brynn Rees
      Sr
      VIEW
      2:28.00
    • 2
      Jaylee Antonino
      Jr
      MVHS
      2:29.00
    • 3
      Elise Hartsell
      Sr
      SKY
      2:29.00
    • 4
      Alexis Weiers
      Sr
      MHS
      2:29.00
    • 5
      Brooklyn Tarr
      Fr
      2:29.5
    • 6
      Lezlee Crittenden
      Sr
      CRNC
      2:29.56
    • 7
      Madelyn Busch
      Sr
      2:30.00
    • 8
      Elayna Loveridge
      Sr
      2:30.00
    • 9
      Skye Siddoway
      So
      2:30.00
    • 10
      Aubrey Wahlquist
      Jr
      CRNC
      2:30.15
    • 11
      Savannah Davies
      Jr
      CHHS
      2:32.00
    • 12
      Naomi Egnew
      Jr
      VIEW
      2:33.00
    • 13
      Kenna Wong
      So
      CRNC
      2:34.11
    Section 3 of 8
    • 1
      Reese Mehr
      So
      GMA
      2:35.00
    • 2
      Lydia West
      Sr
      MMHS
      2:35.00
    • 3
      Adria Favero
      8
      2:35.00
    • 4
      Madelyn Embley
      So
      OREM
      2:36.00
    • 5
      Stephania Hernandez
      Sr
      PLGR
      2:36.00
    • 6
      Kaitlin Johnson
      Sr
      CHHS
      2:36.00
    • 7
      Nicole Wayment
      So
      2:36.00
    • 8
      Rachel Crummett
      Fr
      DAVS
      2:37.00
    • 9
      Emily Ormsby
      Sr
    • 10
      Jennifer Brumbaugh
      Fr
      DAVS
      2:38.00
    • 11
      Addison Broderick
      Fr
      PLGR
      2:38.00
    • 12
      Allie Eliason
      Jr
      VIEW
      2:38.00
    • 13
      Zina Thomas
      Jr
      MMHS
      2:38.00
    • 14
      Elyse Gibson
      Sr
      CHHS
      2:38.00
    • 15
      Claire Hoenes
      So
      HHS
      2:38.18
    Section 4 of 8
    • 1
      Isabella Gray
      So
      OGDN
      2:39.00
    • 2
      Addison Hoopes
      Jr
      CRNC
      2:39.67
    • 3
      Shelley Sorensen
      Sr
      SYRC
      2:39.98
    • 4
      Alix Crawford
      Jr
      OREM
      2:40.00
    • 5
      Kaylee Westfall
      Fr
      OREM
      2:40.00
    • 6
      Clara Comptjn
      Sr
      MHS
      2:40.00
    • 7
      Indianna Lundell
      So
      2:40.00
    • 8
      Melanie Bybee
      Sr
      MHS
      2:40.00
    • 9
      Ava Brinkerhoff
      So
      CRNC
      2:40.15
    • 10
      Brooklyn Lemmon
      Sr
      CRNC
      2:40.21
    • 11
      Gabriella Garside
      Fr
      OREM
      2:41.00
    • 12
      Akaeylia Schwendiman
      Fr
      2:41.00
    • 13
      Lydia Olsen
      So
      OREM
      2:42.00
    • 14
      Wren Jensen
      Fr
      MTNC
      2:42.00
    • 15
      Margaret Jeppesen
      So
      VIEW
      2:42.00
    Section 5 of 8
    • 1
      Sarah Scott
      So
      VIEW
      2:42.00
    • 2
      Keira Stacey
      Jr
      VIEW
      2:42.00
    • 3
      Leah Gunderson
      Jr
      MMHS
      2:42.00
    • 4
      Bella Smilowitz
      So
      PCHS
      2:42.00
    • 5
      Elena Hill
      Sr
      CHS
      2:43.00
    • 6
      Avery Gonzales
      Jr
      SKY
      2:43.00
    • 7
      Kaylee Bitner
      So
      CRNC
      2:44.25
    • 8
      Riley Perry
      So
      CRNC
      2:44.90
    • 9
      Malina Bell
      Sr
      DAVS
      2:45.00
    • 10
      Seidy Hernandez
      So
      PLGR
      2:45.00
    • 11
      Eve Goddard
      Sr
      WEST
      2:45.00
    • 12
      Lici Jolley
      Jr
      WEST
      2:45.00
    • 13
      Ava Carter
      Fr
      SKY
      2:45.00
    • 14
      Zanna Bruening
      So
      HHS
      2:45.00
    • 15
      Cambree Benson
      Sr
      2:45.00
    • 16
      Bryssa Harris
      So
      SKY
      2:45.00
    • 17
      Maisey Nalder
      So
      2:45.00
    • 18
      Bethany Moore
      Fr
      2:45.00
    Section 6 of 8
    • 1
      Katie Ormsby
      So
      2:45.00
    • 2
      Maren Wiberg
      Sr
      2:45.00
    • 3
      Lyndsey Parke
      So
      VIEW
      2:46.00
    • 4
      Grace Mitchell
      So
      VIEW
      2:47.00
    • 5
      Mackenzie Woolford
      Fr
      MMHS
      2:47.00
    • 6
      Sophie Whitesides
      So
      2:47.00
    • 7
      Lily Bendoski
      Sr
      PLGR
      2:48.00
    • 8
      Madison Heninger
      Sr
      HHS
      2:48.00
    • 9
      Julieta Morales
      Fr
      CRNC
      2:48.21
    • 10
      Jocee Blakey
      Jr
      SPR
      2:49.00
    • 11
      Siena Francom
      Fr
      SPR
      2:49.00
    • 12
      Aralyn Erickson
      Jr
      MVHS
      2:50.00
    • 13
      Zarah Wiet
      Jr
      2:50.00
    • 14
      Abbie Baird
      Fr
      2:50.00
    • 15
      Audrey Moore
      Jr
      2:50.00
    • 16
      Sarah Seeley
      Sr
      SPFK
      2:50.15
    • 17
      Maylin Lundell
      Fr
      2:51.00
    • 18
      Cecelia Walton
      Fr
      VIEW
      2:54.00
    Section 7 of 8
    • 1
      Breanna Maughan
      Jr
      WEST
      2:55.00
    • 2
      Maelee Knight
      Fr
      MMHS
      2:55.00
    • 3
      Sophia Jensen
      So
      MMHS
      2:55.00
    • 4
      Hayley Webb
      Sr
      CRNC
      2:55.93
    • 5
      Brooklyn Larsen
      Jr
      NSPT
      2:56.00
    • 6
      Abby Marx
      Fr
      2:56.00
    • 7
      Sarah Schumann
      Jr
      HILL
      3:00.00
    • 8
      America Rodriguez
      Jr
      WEST
      3:00.00
    • 9
      Talia Shilling Rabin
      So
      WEST
      3:00.00
    • 10
      Clara Romig
      So
      MVHS
      3:00.00
    • 11
      Alexis Sevy
      Sr
      BING
      3:00.00
    • 12
      Anika Cook
      Jr
      SKY
      3:00.00
    • 13
      Katey Athay
      Fr
      SKY
      3:00.00
    • 14
      Carmen Del Cuvillo
      So
      3:00.00
    • 15
      Anna Hirst
      Fr
      DAVS
      3:05.00
    • 16
      Maddie Gaskill
      Fr
      VIEW
      3:08.00
    • 17
      Ayelen Vandenack
      Fr
      OGDN
      3:10.00
    • 18
      Nora Christensen
      DAVS
      3:10.00
    Section 8 of 8
    • 1
      Mallory Wheeler
      So
      3:10.00
    • 2
      Madelyn Hebdon
      Jr
      SPFK
      3:10.15
    • 3
      Sydney Macfarlane
      Fr
      CRNC
      3:10.16
    • 4
      Karalee Lemmon
      Fr
      CRNC
      3:10.42
    • 5
      Maryanne Maughan
      8
      WEST
      3:20.00
    • 6
      Libby Jardine
      So
      VIEW
      3:24.00
    • 7
      Katelynn Giles
      Jr
      SPFK
      3:25.15
    • 8
      Oaklee Bond
      Jr
      DAVS
      3:30.00
    • 9
      Alexa Little
      Jr
      SPFK
      3:35.15
    • 10
      Madison Bracken
      Sr
      3:40.00
    • 11
      Holly Taylor
      Sr
      SKY
    • 12
      Heather Barfuss
      So
      SKY
    • 13
      Jenisa Nielsen
      Jr
      CHHS
    • 14
      Miriam Briganti
      Jr
      RIVT
      NM
    • 15
      Camryn Moore
      RIVT
      NM
    • 16
      Victoria Wariner
      Sr
      RIVT
      NM
    • 17
      Brisa Hoppie
      Jr
      SKY
      NM
    • 18
      Rebekah Smith
      Sr
      CHHS
      NM
  • Boy's 800 meter Varsity

    10 Timed Finals
    Section 1 of 10
    • 1
      Tayson Echohawk
      Sr
      OREM
      1:55.00
    • 2
      Kadan Allen
      Sr
      HHS
      1:56.00
    • 3
      Connor Whatcott
      Sr
      CRNC
      1:57.89
    • 4
      Ben Bradshaw
      Jr
      AFXC
      1:58.00
    • 5
      Zack Johnston
      Sr
      NFH
      1:58.00
    • 6
      JoJo Jourdon
      Jr
      1:58.00
    • 7
      Owen Amakasu
      Sr
      GMA
      1:58.00
    • 8
      Andrew Marks
      Jr
      HHS
      1:58.00
    • 9
      Michael Ballard
      Sr
      CHHS
      1:59.00
    • 10
      Clark Baker
      Sr
      MMHS
      1:59.00
    • 11
      William Steadman
      Jr
      HHS
    • 12
      Tayden Bell
      Sr
      MVHS
      1:59.01
    • 13
      Owen Burnett
      Sr
      MVHS
      1:59.01
    Section 2 of 10
    • 1
      Daniel Simmons
      Jr
      AFXC
      2:00.00
    • 2
      Calvin Crossland
      Sr
      PCHS
      2:00.00
    • 3
      Noah Jenkins
      Sr
      HHS
      2:00.00
    • 4
      Truman Hansen
      Sr
      PCHS
      2:01.00
    • 5
      William Fleming
      Sr
      PCHS
      2:01.69
    • 6
      Luke Briggs
      Sr
      HHS
      2:02.00
    • 7
      Luke Anderson
      Sr
      CVHS
      2:02.00
    • 8
      Ian McBride
      Sr
      MMHS
      2:02.00
    • 9
      Kolter Parkin
      Jr
      2:02.00
    • 10
      Elias Nalder
      Jr
      2:02.00
    • 11
      Heber Davis
      So
      DAVS
      2:03.00
    • 12
      Braxton Craven
      Jr
      2:03.00
    • 13
      Tucker Giles
      Jr
      MHS
      2:03.00
    Section 3 of 10
    • 1
      Aaron Miller
      Sr
      2:03.00
    • 2
      Brooks Anderton
      Jr
      MHS
      2:03.00
    • 3
      Liamm Passey
      Jr
      MTC
      2:03.00
    • 4
      Jakob Paepke
      Sr
      GMA
      2:03.00
    • 5
      Helie Demassez du Castel
      So
      CRNC
      2:03.15
    • 6
      Bryce Montgomery
      Sr
      OGDN
      2:04.00
    • 7
      Dallin Tueller
      Sr
      MMHS
      2:04.00
    • 8
      Seth Dunn
      Sr
      CHS
      2:05.00
    • 9
      Ben Hyde
      So
      VIEW
      2:05.00
    • 10
      Naaman Orbezua Black
      Sr
      CHS
      2:05.00
    • 11
      Simon Barlow
      So
      2:05.00
    • 12
      Seth Dunn
      Sr
      CHS
      2:05.00
    • 13
      Brennon Koldewyn
      Jr
      2:05.00
    • 14
      Darren Randall
      Sr
      CRNC
      2:05.43
    Section 4 of 10
    • 1
      Michael Sabin
      Sr
      BOXE
      2:06.00
    • 2
      Tate Robertson
      Sr
      MMHS
      2:06.00
    • 3
      Micah Tang
      So
      HHS
      2:06.00
    • 4
      Landon Sabey
      Jr
      WLK
      2:06.00
    • 5
      Jonah Tang
      So
      HHS
      2:07.00
    • 6
      Gage Caldwell
      Jr
      OREM
      2:08.00
    • 7
      Hunter Robinson
      Sr
      2:08.00
    • 8
      Izaac Crosland
      Jr
      2:08.00
    • 9
      Andrew Folsom
      Sr
      SPFK
      2:08.15
    • 10
      Christopher Hercules
      Jr
      CHS
      2:09.00
    • 11
      Peter Gehring
      So
      VIEW
      2:09.00
    • 12
      Abram Sumsion
      Jr
      MMHS
      2:09.00
    • 13
      Brakken Bell
      Jr
      MHS
      2:09.00
    • 14
      Max Ulrich
      Jr
      MMHS
      2:09.00
    • 15
      Erick Yuan
      So
      CRNC
      2:09.15
    • 16
      Kabe Jensen
      Sr
      SKY
      2:09.99
    Section 5 of 10
    • 1
      Nathan Peterson
      Sr
      VIEW
      2:10.00
    • 2
      Nicholas Johnstone
      Sr
      PCHS
      2:10.00
    • 3
      Braden Smith
      Sr
      CHHS
      2:10.00
    • 4
      Cael Dutson
      Sr
      MMHS
      2:10.00
    • 5
      Matyas Bird
      Fr
      WLK
      2:10.00
    • 6
      Hunter Nelson
      Sr
      2:10.00
    • 7
      Jeffrey Price
      So
      SPR
      2:10.00
    • 8
      Joseph Miller
      So
      2:10.00
    • 9
      Kohen Reed
      Sr
      2:10.00
    • 10
      Jack Anglesey
      Sr
      MMHS
      2:11.00
    • 11
      Sam Reynolds
      Sr
      DAVS
      2:12.00
    • 12
      Tiberius Putnum
      Sr
      BOXE
      2:12.00
    • 13
      Aidan Salinas
      Sr
      MVHS
      2:12.00
    • 14
      Colson Arbuckle
      Sr
      VIEW
      2:12.00
    • 15
      Tait Grundvig
      Jr
      AFXC
      2:12.00
    • 16
      Esplan McClellan
      So
      MHS
      2:12.00
    Section 6 of 10
    • 1
      Parker Allred
      So
      2:12.00
    • 2
      Austin Byers
      So
      MMHS
      2:12.9
    • 3
      Dylan Gines
      Sr
      MHS
      2:13.00
    • 4
      Gauge Shepherd
      Sr
      MVHS
      2:14.00
    • 5
      Mason Staheli
      Fr
      MVHS
      2:14.00
    • 6
      Bryce Arbuckle
      So
      VIEW
      2:14.00
    • 7
      Luke Davis
      Sr
      HHS
      2:14.00
    • 8
      Karson Kuhni
      Sr
      OREM
      2:15.00
    • 9
      Adin Droubay
      So
      BOXE
      2:15.00
    • 10
      Will Hyde
      So
      VIEW
      2:15.00
    • 11
      Spencer Lewis
      So
      VIEW
      2:15.00
    • 12
      Matthew Peterson
      Jr
      VIEW
      2:15.00
    • 13
      Kenneth Briggs
      8
      HHS
      2:15.00
    • 14
      Ethan Merryweather
      So
      CHS
      2:15.00
    • 15
      Daegan Gold
      Fr
      BING
      2:15.00
    • 16
      Ryker Bement
      So
      AFXC
      2:15.00
    Section 7 of 10
    • 1
      Scout Waldron
      Fr
      CCHS
      2:15.00
    • 2
      Talon Beebe
      Jr
      AFXC
      2:15.00
    • 3
      Ian Lee
      Fr
      VIEW
      2:16.00
    • 4
      Hayden Limb
      Sr
      MMHS
      2:16.00
    • 5
      Carter Tomaszewski
      So
      CRNC
      2:16.14
    • 6
      Dylan Kemp
      Jr
      CRNC
      2:16.24
    • 7
      Hyrum Baxter
      Sr
      UNAT
      2:17.17
    • 8
      Takashi Shipp
      Fr
      OREM
      2:18.00
    • 9
      Hayden Arbuckle
      So
      VIEW
      2:18.00
    • 10
      Talmage Bruschke
      So
      VIEW
      2:18.00
    • 11
      Bryce Runnells
      Fr
      HHS
      2:18.00
    • 12
      Noah Nelson
      Fr
      SKY
      2:19.00
    • 13
      Seth Roskelley
      Jr
      MTNC
      2:20.00
    • 14
      Thomas Jensen
      Jr
      UNAT
      2:20.00
    • 15
      Chet Baker
      So
      MMHS
      2:20.00
    • 16
      Alex Daniels
      Jr
      SKY
      2:20.00
    Section 8 of 10
    • 1
      Grant Welsh
      Jr
      SKY
      2:20.00
    • 2
      Jeffrey Gerhart
      Sr
      HHS
      2:20.00
    • 3
      Riley Thorpe
      Fr
      MMHS
      2:20.00
    • 4
      Zeke Adams
      So
      CRNC
      2:20.16
    • 5
      David Tervort
      So
      VIEW
      2:21.00
    • 6
      Braxton Morris
      Sr
      OGDN
      2:22.00
    • 7
      Skyler Pace
      So
      2:25.00
    • 8
      McKay Nalder
      So
      2:25.00
    • 9
      Keaton Shoes
      Sr
      CHHS
      2:26.00
    • 10
      Tanner Huwe
      So
      PLGR
      2:29.00
    • 11
      Mason Bradshaw
      Jr
      BOXE
      2:30.00
    • 12
      Trace Hadley
      Sr
      MVHS
      2:30.00
    • 13
      Rhett Hunt
      So
      MVHS
      2:30.00
    • 14
      Daniel Shannon
      So
      UNAT
      2:30.00
    • 15
      Milo Amakasu
      GMA
      2:30.00
    • 16
      Jack Eastman
      So
      LPH
      2:30.00
    Section 9 of 10
    • 1
      Caleb Robinson
      Jr
      2:30.00
    • 2
      Weston Schmelter
      Sr
      CHHS
      2:30.00
    • 3
      Brian Hsiao
      Fr
      CHS
      2:30.00
    • 4
      Jaxson Hadley
      Fr
      MVHS
      2:31.00
    • 5
      Andrew Martin
      Fr
      VIEW
      2:31.00
    • 6
      Sam Dorton
      So
      OREM
      2:32.00
    • 7
      Elijah Nielsen
      So
      CHS
      2:32.00
    • 8
      Logan Gaskill
      Sr
      VIEW
      2:34.00
    • 9
      Sharp Matthews
      So
      OREM
      2:35.00
    • 10
      Joshua Beck
      Fr
      PLGR
      2:35.00
    • 11
      Drew Farley
      So
      VIEW
      2:35.00
    • 12
      Weston McCormack
      Fr
      VIEW
      2:35.00
    • 13
      Jayden Dean
      Fr
      2:35.00
    • 14
      Miles Edwards
      8
      DAVS
      2:40.00
    • 15
      Logan Lai
      So
      CHS
      2:40.00
    • 16
      Jason Turnbow
      So
      PLGR
      2:44.00
    • 17
      Terrence Kalimasi
      So
      CHS
    Section 10 of 10
    • 1
      Zachary Isaksen
      So
      2:45.00
    • 2
      Gavin Watkins
      So
      PLGR
      3:00.00
    • 3
      Porter Sumsion
      So
      MMHS
      3:00.00
    • 4
      Ben Horsley
      Fr
      3:00.00
    • 5
      Corbin Riser
      So
      CHHS
    • 6
      Henry Spigarelli
      Fr
      BING
    • 7
      Dan Olsen
      Jr
    • 8
      Jackson Bailey
      So
      DAVS
    • 9
      Pierce Groethe
      So
      RIVT
      NM
    • 10
      Brandt Higbee
      8
      RIVT
      NM
    • 11
      Isaac Sharp
      8
      RIVT
      NM
    • 12
      Levi Sharp
      RIVT
      NM
    • 13
      Chase Wilfert
      Fr
      RIVT
      NM
    • 14
      Ashton Pedersen
      So
      NM
    • 15
      Jay Remington
      SO
      VIEW
    • 16
      Alex Castro
      So
      PROV
  • Girl's 3200 meter Varsity

    2 Timed Finals
    Section 1 of 2
    • 1
      Ryann Smith
      Sr
      RHS
      11:04.00
    • 2
      Adria Favero
      8
      11:09.00
    • 3
      Hailey Low
      Sr
      11:10.00
    • 4
      Kylie Olsen
      Sr
      SKY
      11:17.00
    • 5
      Courtney Madsen
      Sr
      CRNC
      11:25.76
    • 6
      Katie Hansen
      So
      11:37.00
    • 7
      Mya Oyler
      So
      RIVT
      11:40.00
    • 8
      Kaitlyn Blackham
      Jr
      OGDN
      11:44.00
    • 9
      Ava McMurtrey
      So
      PLGR
      11:45.00
    • 10
      Laureli Edmunds
      Sr
      CRNC
      11:45.39
    • 11
      Cailey Bracken
      Jr
      11:50.00
    • 12
      Lindsey Glod
      Sr
      CRNC
      11:50.34
    • 13
      Ryann Jones
      Sr
      RIVT
      12:00.00
    • 14
      Lucy Schofield
      So
      RIVT
      12:00.00
    • 15
      Alexis Bradshaw
      So
      12:00.00
    • 16
      Lily Neff
      Sr
      SYRC
      12:01.65
    • 17
      Kayla Perry
      Sr
      CRNC
      12:05.34
    • 18
      Jackie Andrewsen
      Sr
      CRNC
      12:05.82
    • 19
      McKensie Bowen
      Jr
      HHS
      12:30.00
    • 20
      Melanie Anderson
      Jr
      RIVT
      12:45.00
    • 21
      Sarah Briganti
      Fr
      RIVT
      12:45.00
    • 22
      Libbie Cline
      Jr
      RIVT
      12:45.00
    • 23
      Maggie Lund
      Jr
      RIVT
      12:45.00
    • 24
      Macie Matson
      Fr
      RIVT
      12:45.00
    • 25
      Isabel Preston
      8
      RIVT
      12:45.00
    • 26
      Chloe Swain
      So
      RIVT
      12:45.00
    • 27
      Grace Swanson
      Fr
      RIVT
      12:45.00
    Section 2 of 2
    • 1
      Edith Neslen
      Jr
      HILL
      12:55.00
    • 2
      Kimiya Mavaddat
      So
      HILL
      13:18.00
    • 3
      Genevieve Hansen
      Sr
      MTC
      13:30.00